Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Закарпатська ОДА

Новини - Соціальне

ЖІНОЧЕ ОБЛИЧЧЯ ЧОЛОВІЧОЇ ПРОФЕСІЇ

Міліція – це робота для справжніх чоловіків – мужніх, сильних, витривалих. Працювати в ній можуть лише громадяни, які по-справжньому люблять життя, людей. Адже доводиться ризикувати власним життям… А хіба жінки менше люблять життя, хіба вони не здатні до ризику? У дружному колективі Мукачівського міського (по обслуговуванню міста й району) відділу міліції несуть службу 36 атестованих працівниць міліції. Жінки в погонах не бояться важкої, відповідальної, трапляється, сповненої ризику роботи. Обравши собі міліцейську долю, вони працюють слідчими, дільничними інспекторами, в оперативних службах, одним словом, всюди де трудяться чоловіки. І ніхто їм послаблень не дає…

Про те, що жінки-правоохоронці міськвідділу міліції ніжні, тендітні, сповнені жіночості, їх колеги-чоловіки згадують раз на рік – у Міжнародний жіночий день – 8 Березня. У цей, та ще в День народження, оточують своїх колегинь у погонах турботою і повагою. В усі інші будні і свята для чоловіків жінки сильні, рішучі, відважні… Як стверджують мої колегині, з іншим складом характеру в правоохоронних органах довго не протримаєшся. Жінка в міліції – це, безумовно, особливе явище. Сильна половина з повагою і навіть любов’ю ставиться до «своїх» жінок. З упевненістю можна сказати, що жінки стимулюють роботу чоловіків, що значно допомагає поліпшити показники в роботі.

А чи багато чоловіки знають, про що мріють, які інтереси мають поза казенними приміщеннями, що взагалі думають про свою роботу представниці прекрасної статі? На жаль, ні. Тому напередодні жіночого свята ми прочиняємо вікно в світ професії для справжніх чоловіків із жіночим обличчям.

Два десятки років свого життя віддала службі у міськвідділі міліції начальник одного з провідних секторів підполковник міліції Людмила Дінслер. Вважає, що її робота – джерело радості, бо поєднує близьку її серцю роботу із спільною справою колективу. На запитання, чим причарувала її служба в міліції і чи не розкаюється про зроблений життєвий вибір відповіла: «Йдучи на роботу в міліцію, я обирала не просто життєвий шлях – я обрала собі долю. Не стверджую, що мені легко, але жодного разу не пошкодувала про свій вибір, бо тут я набула авторитету і поваги, з якими ставляться до мене колеги і друзі». Додам, що поважають і люблять Людмилу Іванівну за щиру відданість справі, незвичайну витримку і зібраність, за справедливість і сердечність…

Наталія Фонтош – старша слідча слідчого відділення, капітан міліції. У правоохоронних органах служить уже 8 Березнів. Вона – сумлінний, вимогливий і дуже обов’язковий до людської долі слідчий. За її словами, «немає нічого важчого, як поєднувати професію, що вимагає ненормованого робочого дня, часто без вихідного і… мами. Але встигаю, мушу. Бо наша служба вимагає величезного напруження духовних сил, аби переграти носіїв зла, які прагнуть завести в оману, утаїти своє минуле, приховати злочин. Від уміння, професіоналізму слідчого, його високої моральності залежить не тільки доля людини, але й її віра в справедливість та невідворотність і непорушність його величності – Закону». Наталія Михайлівна з бідою людською знайома не з чуток. Скількох людей, що збочили з дороги, вона вислухала, скільки виважених і щирих порад дала іншим!

Роботу в Мукачівському міськвідділі міліції Євгенія Зубак розпочала з відділу кадрів. Там вона переконалась, що можна полюбити іншу роботу, коли вкласти в неї душу. І далі було дізнання, але професія дізнавач, стала тільки прелюдією до посади слідчого. «Мій вибір працювати слідчим,– зізнається вона, – був зумовлений кількома причинами. Це і бажання бути корисною людям, і прагнення боротися з негативними явищами в суспільстві… Була й романтика, почерпнута із фільмів про життя слідчих. І не шкодую, що обрала собі долю правоохоронця». Що може бути кращого на світі, як жінка-мати. Молода мама Євгенії Зубак виховує сина. Вона роботі в органах внутрішніх справ віддала 9 років свого життя.

Коли розмовляєш з хорошою людиною, розумієш, що її ніколи не спіткає доля загубитися у загалі: розумні, ледь іронічні очі, що випромінюють тепло, доброзичлива, щира посмішка, гідність у кожному русі, неповторний шарм жінки, впевненої в собі, проте напрочуд м’якої й жіночної. Цей опис підходить усім жінкам-міліціонерам, та найбільше він стосується оперуповноваженої відділу кримінальної міліції у справах дітей, капітана міліції Марини Ільтьо. 8 років вона віддала роботі з неповнолітніми або й малолітніми громадянами Мукачева. І, трапляється, що з підлітками дуже часто працювати набагато складніше і важче, аніж з дорослими. Та, як зізналася Марина Володимирівна, працювати хоч і важко, та цікавіше. Бо «усі діти дуже різні, і відшукати ту єдину стежину до дитячого серця, відтаяти на ньому кірочку льоду, вселити тепло, добро – це благородно!». Справді, тут мало бути педагогом, психологом. Тут ще треба незрадливе материнське серце, яке б відчуло тонко, як настроювач струну музичного інструменту, щоб примусити її відізватися неповторно-красивим, з ніжним забарвленням, але неодмінно вірним звуком. Ця робота схожа на працю хірурга. Безліч аналізів, обстежень, й аж після цього вірний помах скальпеля. Бо діти дуже тонко відчувають найменшу фальш, найменшу несправедливість. «Я вже звикла до своєї роботи настільки, що ні на яку іншу не проміняла б її», – каже Марина Ільтьо.

Із спілкування з неповнолітніми розпочала писати свою міліцейську біографію Марія Лях, яка сходинка по сходинці досягла посади заступника начальника штабу Мукачівського міськвідділу міліції. Ми звикли при слові «штаб» розуміти якийсь аналітичний, керівний орган. І не помилилися, бо й Марія Петрівна наголосила, що «Штаб – серйозний підрозділ. І люди, які тут працюють є копіткими аналітиками, і накази готують такі ж серйозні, відповідальні, як і вони самі». Ні на йоту не шкодує капітан міліції Марія Лях про зроблений життєвий вибір. І кращим підтвердженням до сказаного є її бездоганна репутація обізнаного зі всіма тонкощами професіонала, який доводить, що робота в міліції і жіноча справа.

Усі, про кого веду розповідь і про кого тут не згадала – красиві, молоді, енергійні дівчата і жінки, усіх об’єднує любов до чоловічої професії, але надають їй свого жіночого шарму, своєї жіночої логіки й ерудиції, ентузіазму, не кажучи вже про знання своєї справи. І всім цим достатньою мірою володіють представниці слабкої… ні, краще прекрасної половини. Ось такі вони, жінки-міліціонери – чи в суворій формі, чи вдома на кухні, на базарі, в перукарні, за святковим столом – завжди залишаються чарівними, від яких серце наповнюється радістю і світ здається кращим.

Як і годиться, я попросила сказати своє слово жінкам працівницям міськвідділу внутрішніх справ з нагоди Міжнародного жіночого дня начальника міськвідділу, полковника міліції Василя Швенду. І ось, що він сказав:

– Любі, кохані, чарівні! Слова ці адресую не тільки жінкам-міліціонерам, але й усім дружинам, матерям, донькам, бабусям наших чоловіків. Прийміть наші щирі вітання зі святом 8 Березня – святом весни, прикрашеним вашими чудовими усмішками і неповторною красою. Ви завжди поруч з нами. Ми щодня, щогодини, щохвилини відчуваємо ваші турботу, готовність прийти на допомогу, і любов, які нам так потрібні. Ваша віра в те, що ми неодмінно вийдемо переможцями в двобої із злочинцями і повернемося до вас, у створений теплом ваших душ затишок рідної домівки, надихає нас на нові перемоги, додає сил і мужності. Бажаємо усім вам, дорогі наші жінки, міцного здоров’я, родинного щастя, спокою і благополуччя. Нехай для вас буяє весна красна, сяє лагідне сонце, а негаразди обходять стороною.


Наталія МАШІКО, начальник сектору зв’язків з громадськістю міськвідділу міліції


 2013-03-12 / Соціальне

У ромському таборі Мукачева провели семінар


У четверг, 21 Лютий 2013 юристи «Мукачівського правозахисного центру» провели в ромському таборі семінар на тему «Інтеграція ромів в соціальне життя міста».

Олег Григор'єв розповів про гострі моменти вирішення земельних питань та реєстрація свого житла, а також підняв питання щодо необхідності реєстрації в Центрі зайнятості та пошуку роботи для ромів. Рената Балог розповіла про виплату пенсій, про оформлення документів на отримання паспортів та інших життєво необхідних документів.

Жителі ромського табору також скаржилися на те, що їм усім приходять завищені суми за використану електроенергію. В один місяць може прийти квитанція на 200 гривень, а в наступний на 600, при тому, що більше електроенергії вони використовувати не стали. Самим перевірити показання лічильників не можливо, так як всі лічильники встановлені на електричних стовпах, на висоті 5-7 метрів.

Так само піднімалося питання про хаотичні реєстрації всіх бажаючих за їхніми адресами. Багато ромів, особливо приїжджі (навіть не місцеві), які знаходять шляхи реєстрації та просто називають перший-ліпший адрес і оформляють за цією адресою прописку. В ЖЕКу особливо ніхто не цікавиться скільки народу прописано вже в тому чи іншому будинку, і прописують людей. А потім люди не знають як виписати небажаних «мешканців» без їх присутності. Як підсумок, можна сказати, що семінар пройшов дуже успішно. Ми побачили позитивну тенденцію в тому, що роми стали більш активно цікавитися можливостями себе захистити. Багато хто висловлював бажання піти вчитися і це в свої 30-40років. Вони розуміють наскільки важливо знання української мови, так як роми живуть у країні, де державною мовою є не угорський, на якому говорить весь табір. І що хороше знання мови дозволить їм піти вчитися далі, і як наслідок —допоможе в пошуку роботи. І саме такі поступові, але дуже важливі кроки і приведуть ромів до інтеграції в соціальне життя міста, невід'ємною частиною якого вони є вже протягом декількох століть. 2013-03-12 / Соціальне

Єврейська громада Мукачева святкувала Пурім
Гамірно, весело було в Будинку культури 24 лютого 2013 року. Це Мукачівське міське національно-культурне товариство «Шалом!» святкувало Пурім.

В цей день – 14 числа місяця Адар 5773 року за єврейським календарем – шанувальники єврейської культури виконали необхідні традиції цього колоритного, барвистого свята: читали Мегілат Естер, пригощали один одного і влаштували карнавал.


Міра Максименко,
голова Мукачівського національно-культурного єврейського товариства «Шалом!»


 2013-02-28 / Соціальне

Рівні можливості для всіх, хто бажає працювати


У Мукачівському міському центрі зайнятості 25 лютого 2013 року відбулась міжвідомча нарада на тему: “Рівні можливості для всіх, хто бажає працювати». Учасниками заходу стали: в.о заступника голови м. Мукачева Іван Лендєл, директор Мукачівського міського центру зайнятості Оксана Пехньо, заступник директора Мукачівського міського центру зайнятості Беатриса Білецька, державний інспектор праці Територіальної державної інспекції праці у Закарпатській області Іван Хланта, начальник Управління праці та соціального захисту населення м.Мукачева Володимир Красновський, начальник Управління пенсійного Фонду України в м. Мукачево та Мукачівському районі Вільгельм Гунгредер, начальник Мукачівської міжрайонної МСЕК Родіон Гулий, начальник відділу загальної середньої та позашкільної освіти Катерина Маховська, перший заступник Мукачівської міськрайонної спілки підприємців Ігор Капітан.

Директор центру зайнятості Оксана Пехньо презентувала напрацювання служби зайнятості для людей з інвалідністю. Наголосила на тому, що Державна служба зайнятості сприяє працевлаштуванню цих громадян з урахуванням їхніх побажань та рекомендацій медико-соціальних експертних комісій на робочі місця, заявлені роботодавцями.

З промовою, щодо ситуації на ринку праці міста, стану працевлаштування осіб з інвалідністю та створення нових робочих місць для цієї категорії громадян, виступив в.о. заступника голови м.Мукачева Іван Лендєл. Він з акцентував на те, що проблема підтримки та реабілітації людей з інвалідністю для України є дуже гострою. Тому суспільству необхідно з розумінням ставитись до них, їх не треба жаліти, а необхідно лише дати можливість працювати і бути корисними.

Вичерпну інформацію, щодо надання повного комплексу послуг служби зайнятості для осіб з інвалідністю, про проведену профорієнтаційну роботу, співпрацю з соціальними партнерами, надала присутнім заступник директора Мукачівського міського центру зайнятості Беатриса Білецька.

Начальник управління Пенсійного фонду України в м. Мукачево та Мукачівському районі Вільгельм Гунгредер повідомив присутнім про кількість осіб, які отримують пенсії по інвалідності, а також про порядок призначення цих пенсій.

Начальник Управління праці та соціального захисту населення м.Мукачева Володимир Красновський розповів учасникам наради про особливості надання соціальних послуг та соціального захисту інвалідів, у тому числі дітей-інвалідів.

Начальник Мукачівської міжрайонної МСЕК Родіон Гулий ознайомив присутніх про особливості формування ІПР на засіданнях МСЕК та розповів про тісну співпрацю із центром зайнятості. Проінформував присутнім про групи інвалідності та розповів про професійну реабілітацію інвалідів. З акцентував на тому, що інвалі?дність - це соціальна недостатність внаслідок обмеження життєдіяльності людини, яка викликана порушенням здоров'я зі стійким розладом функцій організму, що призводить до необхідності соціального захисту і допомоги.

Державний інспектор праці Територіальної державної інспекції праці у Закарпатській області Іван Хланта надав інформацію щодо додержання роботодавцями законодавства про працю при працевлаштуванні інвалідів.

Присутні обговорили найбільш болючі проблеми, з якими стикаються особи з особливими потребами в житті щодо медичного обслуговування, працевлаштування, пенсійних призначень, облаштування пандусів, отримання засобів реабілітації та путівок для санаторно-курортного лікування, профнавчання. В результаті учасники наради намітили спільні шляхи їх вирішення.

Міжвідомча нарада відбулась у вигляді конструктивного діалогу. Учасники наради прийшли до висновку, що для покращення роботи повинна бути тісна співпраця між усіма соціальними службами.


Заступник директора Мукачівського міського центру зайнятості Б.Білецька


 2013-02-28 / Соціальне

Привітали ветерана війни з гарним ювілеєм23 лютого інваліду Великої Вітчизняної війни Олексію Суворову виповнюється 90-років. Саме цього дня привітати шанованого ювіляра прийшли голова міського Товариства інвалідів Другої світової війни та Армії України Олександр Мішин та депутат Мукачівської міської ради Віталій Якимчук.

Олексій Прокопович Суворов народився в селянській родині на Тамбовщині. Початок Великої вітчизняної війни зустрів у Москві, де працював на будівництві авіаційного заводу. До Збройних сил його призвали не відразу: спочатку захищав Москву, а потім, коли німців зупинили, брав участь в евакуації заводу в Челябінську область.

Після цього у 1942 році його призвали до армії, у 151-у стрілецьку дивізію, разом з якою гнав ворога далі від Москви. Під час цих боїв був поранений. Після повернення з госпіталю потрапив в танкову бригаду особливого призначення.

Брав участь у Корсунь-Шевченківській військовій операції «Сталінград на Дніпрі», Яссько-Кишинівській, а після цього їх військову частину відправили на Прагу, де й зустрів День Перемоги.

У травні 1947 року гвардії сержант Олексій Суворов приїхав на Закарпаття, де продовжив свою уже трудову діяльність в будівельних організаціях ст. Мукачево, Львівської залізниці.

Розчулений увагою присутніх ветеран і на адресу гостей висловив теплі слова вдячності, які завершив гарними віршованими рядками:
Долго живите, о прошедшем не тужите,
Ведь на то нам жизнь дана ,
Чтоб прожить ее сполна.

З чудовим ювілеєм шановний ювіляре, з Днем захисника Вітчизни!


Відділ з питань внутрішньої політики
Мукачівського міськвиконкому


 2013-02-25 / Соціальне

Відбулося засідання надзвичайної протиізоотичної комісії

20 лютого 2013 року у великому залі виконавчого комітету Мукачівської міської ради відбулося засідання надзвичайної протиізоотичної комісії виконавчого комітету Мукачівської міської ради, на якій з інформацією «Про випадок захворювання собаки по вул. Верді, Підгорянська на сказ та прийняття мір по локалізації та ліквідації вогнища сказу» виступила начальник управляння, головний державний інспектор ветеринарної медицини в м.Мукачево Садварі Л.М..

За наслідками обговорення вищевказаної інформації комісія затвердила «План заходів з локалізації та ліквідації осередку сказу, а також проведення профілактичних заходів по сказу тварин на території м. Мукачево обмеженої вулицями Сороча, Свалявська, А.Морозова, Підгорянська».

Ці та інші заходи, за словами заступника міського голови, голови надзвичайної протиепізоотичної комісії виконавчого комітету Радиша І.П., спрямованні на безумовне покращення ситуації з даного питання.


Перший заступник міського голови Ернест Нусер


 2013-02-21 / Соціальне

Мукачівські комунальники активно включаються до робіт з ліквідації наслідків негоди

Цьогорічна зима виявилася для Закарпаття не такою вже й суворою, без сильних морозів та великого снігу. Так вже трапилось, що цей Богом дарований благодатний край є подарунком для нас, мешканців та гостей міста. Але, на превеликий жаль, коли зимовими місяцями рясніють дощі, то звичайно настрій у наших комунальників різко псується, через великі об’єми непередбаченої роботи.

З наближенням весняної пори вони активізують свою діяльність, і в першу чергу це стосується КП «Ремонтно-будівельне управління», яке очолює Бубряка В.П. За осінньо-зимовий період для дорожньої служби накопичилося дуже багато невідкладних справ, оскільки значні опади та перепади температур призводять до руйнування асфальтобетонного покриття вулиць і тротуарів. Через це комунальники, в першу чергу, зосереджують свою увагу над тим, щоб оперативно підсипати ями на автошляхах міста, перемостити шашкове покриття там, де з’явилися вибоїни чи були аварії на водогонах.

За останні тижні зусиллями робітників «Ремонтно-будівельного управління» виконано грейдерування та підсипку ям на таких вулицях Мукачева: Р.Корсакова, Айвазовського, М.Вовчка, Довбуша, Інтернаціональна, Рилєєва, Суворова, С.Лазо, внутрішньоквартальних проїздів по вул. Закарпатській з виїздом на вул. Сороча, Коперника, Кооперативна, І.Франка-бічна. Замощені вибоїни на вул. О.Духновича, І.Зріні – Артема, Пушкіна та деяких інших.

Силами КП «Комбінат благоустрою» виконано роботи з відновлення зовнішнього освітлення на вулицях: Підгорянська (від переїзду до ЗОШ № 6 ), Стара, Спартака, Сороча (від Пивзавода до вул. Свалявської), Пархоменко, Айвазовського,Шишкіна, Ударників, Р.Корсакова, Ш.Пака, Глінки, Руська, внутрішньоквартально – вул. Верді, вул. Підгорянська, вул. М.Сибіряка та інших.

Що стосується розчищення кюветів поруч з будинками приватного сектору, зокрема вулиць Грибоєдова, Мінська, Крилова, Г. Артемовського, Руська, а також мікрорайону в якому компактно проживає ромське населення, то часом складається враження, що це потрібно меру чи керівникам міста, але тільки не власникам дворогосподарств.

На жаль, у нас мали місце три випадки підтоплення будинків, але це сталося виключно з вини їх власників - через засмічені та вчасно не почищені кювети. Та відкачувати воду і прочищати труби довелося тим же комунальним службам, які з відповідальністю відносяться до виконання покладених на них завдань. Тож правильно говорить мудре прислів’я, що чисто не там де прибирають, а там де не смітять.

Упевнений, що наше місто і надалі буде серед кращих в області, що неодноразово підтверджувалося високими рейтинговими місцями відомих всеукраїнських видань, але кожен із нас повинен докласти до цього частинку своєї праці.


Перший заступник міського голови Ернест Нусер


 2013-02-20 / Соціальне

У Мукачеві проведуть благодійний аукціон заради порятунку дитини
У якості лотів будуть виставлені 22 роботи вітчизняних художників з усієї країни, у тому числі закарпатських і заслужених.
У вівторок, 19 лютого в ресторані Daily, що у ТРЦ «Щодня», пройде благодійний аукціон, виручені кошти від якого підуть на допомогу 6-річному Артему Шипоту. У хлопчика виявили пухлину, і йому потрібне якісне і коштовне лікування за кордоном.

Кошти хлопчику збирає усе міста. Розпочали ще напередодні та під час фестивалю «Червене вино». Спеціальну подію для збору коштів організували творча молодь Мукачева та гурт з мукачівським корінням Without Limits у столиці.

Мета благодійного аукціону – аналогічна: зібрати кошти. Саме тому організатори звертаються до усіх небайдужих долучитися до благодійництва.

Мукачево.net вдалося оглянути частину лотів, а також у розпорядженні редакції є перелік робіт, які будуть виставлені на аукціоні в якості лотів:
1. Ольхов Олександр Васильович, м.Київ, «На південному бузі»,  2013р.   Попінова Галина Михайлівна, м.Київ, «Палац княгині Щербатової»,  2013р.
2. Кравченко Ірина, м.Вінниця, «Польові квіти»,  2012р.
3. Лоза Наталія, м.Одеса, «Зимня калина»,  2013р.
4. Заслужений художник УкраїниЧулко Микола Федорович, м.Неміров /Вінницька область/, «Осіння пора»,  2000р.
5. Кохаль Наталія Володимирівна, м.Київ, «Альтанка під сосною»,  2013р.
6. Плісс Наталія Андріївна, м.Севастополь, «Натюрморт апельсином»,  2013р.   Заслужений художник України Оврак Володимир, м.Вінниця, «Козацька церква»,  2012р.
7. Саницкий Юрій Андрійович, м.Київ, «Летний день»,  2013р.
8. Тамара Оврак, м.Вінниця, «Зима»,  2013р.
9. Заслужений художник України Довгань Михайло, м.Вінниця, «Пейзаж»,  2013р.
10. Красная Тетяна, м.Київ,
11. Народний художник України Чебикін Андрій Володимирович, м.Київ, «Серія «НЮ»,  2012р.
12. Заслужений художник України Іванчо Андрій Васильович,  м.Мукачево, «Зимовий день»,  2013р.
13. Шелевицький Юрій, м.Мукачево, «Латориця»,  2012р.
14. Нечай-Сорока Світлана Аркадіївна, м.Київ, «Весняні квіти»,  2012р.
15. Луценко Ігор, м.Мукачево, «Вид на монастир»,  2011р.
16. Копрів АттілаТіберійович, м.Мукачево, «Квітучий сад»,  2011р.
17. Народний художник України Мичка Золтан Федорович, м.Мукачево
18. ВилатекТіберій, м.Мукачево, «В горах»,  2009р.
19. Заслужений художник України Андялоші Олександр, м.Мукачево, «У озера»,  2011р.
20. Андялоші Жолт, м.Мукачево, «Рахівський мотив»,  2000р.


З будь-яких питань, зокрема участі в аукціоні звертайтесь за телефоном: 050 984 69 49


 2013-02-19 / Соціальне

Небезпека прихована часом

Весняно-польові роботи, що їх виконують мешканці міста та району на своїх присадибних та дачних ділянках нерідко приводять до виявлення вибухонебезпечних предметів - боєприпасів Великої вітчизняної війни, а також сучасних засобів ураження, які з різних причин зникли зі складів зберігання в військових частинах.

Протягом 2012 року на території міста та району зареєстровано 15 таких випадків у лютому 2013 році один . У кожному з них фігурували не навчальні, а бойові боєприпаси. При цьому в деяких із наявних випадків неправильне поводження з небажаними знахідками, невміння правильно скерувати свої дії та дії оточуючих могли призвести до трагедії.

У зв’язку з цим, зважаючи на те, що саме на даний період приходиться пік виявлення вибухонебезпечних предметів, а неправильне поводження з ними може призвести до непоправимого. Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконавчого комітету Мукачівської міської ради, навчально – консультаційний пункт цивільного захисту м. Мукачево, відділ цивільного захисту у м. Мукачево та Мукачівському районі ТУ МНС України у Закарпатській області звертаються до жителів міста та району з рекомендаціями щодо правил поводження з подібними небезпечними знахідками.

Правило перше : - При виявленні в ході робіт у дворах присадибних ділянках, на дачах підозрілих металевих предметів схожих на боєприпаси- негайно припинити всі роботи;

Правило друге: - Ні в якому разі не чіпати небезпечну знахідку, не обстежувати ії, не переміщувати, пам’ятаючи про те, що навіть дотик до неї може призвести до вибуху.

Правило трете:- Терміново повідомити про виявлені небезпечні предмети у відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконкому(5-47-67) , диспетчерську службу відділу цивільного захисту м. Мукачево та Мукачівському районі ТУ МНС України у Закарпатській області(101), черговому Мукачівського МВ (з обслуговування м. Мукачево та Мукачівського району)УМВС України в Закарпатській області( 102).

Правило четверте:- Визначити місце знаходження небезпечного предмету за допомогою підручних засобів: коликів, мотузки, кольорові стрічки прапорців, тощо і недопускати до нього сторонніх осіб до прибуття представників міліції або фахівців цивільного захисту.

ПАМ’ЯТАЙТЕ!
Виконання цих правил збереже Вам і оточуючим Вас людям, здоров’я, а в багатьох випадках і життя.

Начальник відділу з питань НС та ЦЗН В. Руснак
Завідувач навчально-консультаційного пункту Цивільного захисту м.Мукачево П. Семенович


 2013-02-18 / Соціальне

Вони ставали Праведниками, або відкриття меморіальної дошки Раулю Валленбергу в Мукачеві
16 лютого 2013 року, у суботу, у Мукачеві на вулиці, яка нині носить ім’я Рауля Валленберга відбулася подія, яку відразу можна віднести до таких, які за своєю значущістю виходять за рамки одного міста, або краю, вони стають надбанням людства.

Мукачево, як і більшість міст, які розташовані в регіоні, що межує з іноземними країнами, а у нас таких країн-сусідів аж чотири, характеризується багатонаціональним та поліконфесійним складом населення, яке протягом багатовікової історії співіснування виробило і продовжує виробляти характерні для всієї громади риси взаємоповаги, толерантності та взаємопідтримки. Ми часто, навіть не задумуючись, говоримо про те, що в нашому місті протягом століть у мирі та дружбі живуть поруч представники багатьох націй і народностей, що ми єдина багатонаціональна мукачівська родина. І це відповідає дійсності.

Однак і в нашій історії були трагічні часи не такого вже й далекого минулого, сповненого сліз та болю, часи про які ми жодного разу не повинні забувати і робити все для того, щоб вони вже ніколи не повернулися.

Мало хто думав, що після братовбивчої з багатомільйонними жертвами Першої світової війни можуть розпочатися ще жахливіші Друга світова та Велика Вітчизняна війни.

Що в Мукачеві, місті у якому майже половину населення складали євреї будуть створені єврейські гетто, і уже вчорашні сусіди та друзі будуть перебувати окремо, за колючим дротом.

Тут на вулиці Рауля Валленберга, до цього вулиці Маяковського, а ще раніше вулиці Єврейській зібралися високоповажні гості з Угорщини, нашого краю та міста, мукачівська громадськість, щоб відкриттям меморіальної дошки виготовленої в рамках спільного проекту Міністерства закордонних справ Угорщини та міста Мукачево, вшанувати пам’ять шведського дипломата, який врятував багато тисяч угорських євреїв в роки Голокосту. Вшанувати людину, для якої чуже невинне життя було ціннішим за власне.

«Рауль Валленберг був дуже відомою постаттю, це була унікальна особистість. Він був не лише гуманним і винахідливим, він був дуже сміливим. Не боявся смерті і стояв дуже близько біля неї. Пан Валленберг прибув до Будапешта в рамках дипломатичної місії зі Швеції влітку 1944 року і пробув в Угорщині 6 місяців. За цей короткий час він врятував більше, ніж 10 тисяч євреїв», - зазначив у своєму виступі Державний секретар МЗС Угорщини Жолт Неймет.

На жаль, у січні 1945 року, після визволення Будапешта Червоною Армією Рауля Валленберга було заарештовано і відправлено до Москви, де він утримувався у сумнозвісній «Луб’янці».

Жолт Неймет порівняв Рауля Валленберга з біблійним Давидом, який рятував жертв з пащі лева. «Він від одного диктароського режиму рятував тисячі людей, а від іншого сам загинув», підкреслив виступаючий і висловив сподівання, що настане час, коли представники демократичної Росії, яка є правонаступницею Радянського Союзу розкажуть правду про долю цієї людини.

«Де, як не на вулиці Р.Валленберга слушно поставити цю меморіальну дошку. Ми пам’ятаємо з історії і є ще очевидці, коли тут на вулиці було гетто.

У травні 1944 року з Мукачева до фашистських концтаборів було відправлено більше 28 тис. наших земляків єврейської національності, з яких додому повернулося біля 2 тисяч чоловік.

Не можна собі уявити весь цей жах винищення народу тільки тому, що він іншої національності. Такою була політика людиноненависницького гітлерівського режиму щодо переважної більшості окупованих ними народів. Ця меморіальна дошка нагадуватиме всім про жахливі події минулого і про те, що потрібно зробити все для того, щоб подібне не повторилося. Рауль Валленберг відома особистість у всьому світі. Пам’ятники йому поставлені в Нью-Йорку, Будапешті, Москві, Стокгольмі та багатьох інших містах. Ми одну з вулиць, на якій було гетто також назвали у пам’ять про цю видатну людину, гуманіста. Сьогодні ми відкрили тут меморіальну дошку, яка нагадуватиме про його подвиг», - мовив міський голова Мукачева Золтан Ленд’єл.

Він звернув увагу присутніх на відсутність дати смерті на меморіальній таблиці і також висловив сподівання, що колись ми про це дізнаємося. «Я про це мрію», - підкреслив міський голова.

«Ми дуже цінуємо все, що зробила ця людина для єврейського народу в цілому. Він мав сміливість й винахідливість врятувати десятки тисяч угорських євреїв, ризикуючи своїм життям, і за це ми вдячні цій порядній людині», - поділився з присутніми своїми думками голова іудейської громади міста Абрагам Лейбович.

Тож, зараз мукачівці та гості нашого міста, дивлячися на меморіальну дошку виготовлену відомим ужгородським скульптором Михайлом Колодком з вдячністю згадуватимуть, що і в ті страшні воєнні часи знаходилися люди, кращі представники людства, які стали на захист ні в чому не винних людей. Вони ризикували власним життям, життям власних родин, гинули, але рятували інших людей … Вони ставали Праведниками.


Відділ з питань внутрішньої політики
Мукачівського міськвиконкому


 2013-02-18 / Соціальне

ПЕРЕГЛЯНУТИ АРХІВ - Новини

Користувальницький пошук