Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Закарпатська ОДА

Новини - Економіка

СПІВРОБІТНИЦТВО З АВСТРІЄЮ РОЗВИВАТИМЕТЬСЯ


Альпійська країна є одним з найбільших серед європейських держав гравців на інвестиційному полі Мукачева. Досить згадати АУП ТзОВ «Фішер-Мукачево», яке є світовим лідером з випуску лиж та хокейних ключок. Нарощує потужності завод «Флекстронікс», на якому вже сьогодні працює понад тисячу мукачівців та мешканців району. Набирає в Закарпатті обертів і австрійська фірма «АВЕ» із збору та утилізації твердих побутових відходів… Наше місто з альпійською державою тісно пов’язує і спільна історія, адже родина графів фон Шенборнів дуже багато зробила впродовж кількох століть для економічного розвитку нашого краю. До речі, в 1912 році звання Почесного громадянина Мукачева було присвоєно графу Фрідріху-Каролю Шенборну-Бухгейму, а в 1997 році – графині Крістіні Шенборн-Бухгейм.

Тому невипадковим був візит (вперше) до Мукачева Надзвичайного та Повноважного Посла Австрії в Україні Вульфа Дітріха Хайма. Оскільки зранку цього дня проводилася сесія міської ради, дипломати почали свій візит не з Ратуші, а з відвідин «Фішер-Мукачево», де генеральний директор підприємства Василь Рябич влаштував для них цікаву екскурсію з детальною розповіддю про сьогодення й перспективи.

Відтак пан Посол мав зустріч у Ратуші з міським головою Мукачева Золтаном Ленд’єлом та його першим заступником Ернестом Нусером. Починаючи розмову, поважний гість відзначив, що мета його приїзду до Мукачева – ознайомитись з соціально-економічним, освітнім та культурним розвитком Мукачева, його інвестиційною й туристичною привабливістю, додавши, що бізнесові структури в його державі мають намір інвестувати не тільки в промисловість міста, але і в туристично-рекреаційний комплекс нашого краю. Йому надзвичайно сподобались мальовничі краєвиди Закарпаття, історично-архітектурна привабливість Мукачева.

У свою чергу міський голова Золтан Ленд’єл коротко ознайомив пана Посла з історією і сьогоденням міста над Латорицею, перспективами розвитку. Потім Вульф Дітріх Хайм з інтересом оглянув центральну історичну частину Мукачева. 2013-03-12 / Економіка

Прямі іноземні інвестиції в економіку міста Мукачеве

За 2012 рік в економіку Мукачева залучили $ 9,6 млн. прямих іноземних інвестицій, що становить 16,1 % до загальнообласного показника. У структурі прямих іноземних інвестицій внески у формі рухомого і нерухомого майна склали - 35,3 %, інвестиції за консеційними договорами та договорами про спільну інвестиційну діяльність – 33,9 % , грошових внесків – 30,4 %, внесків у вигляді цінних паперів –0,4 %.

Аналіз динаміки прямих інвестицій свідчить про те, що з початку іноземного інвестування, найбільшу зацікавленість у інвесторів викликає промисловість міста. На цих підприємствах зосереджено $ 44120,7 тис. прямих іноземних інвестицій, що складає 68,3 % загального обсягу інвестицій. Серед галузей переробної промисловості набільше інвестовано у виробництво машин, електричного, електронного, оптичного устатковання та транспортних засобів на суму $17541,8 тис., текстильне виробництво, виробництво одягу, хутра та виробів з хутра, виробництво шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів – $3686,2 тис., оброблення деревини та виробництво виробів з деревини, крім меблів – $5621,9 тис.

На підприємствах у сфері діяльності торгівлі; ремонт автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку інвестиції складають $1838,6 тис., діяльність транспорту та зв’язку – $246,9 тис., операції з нерухомим майном, оренда, інжиніринг та надання послуг підприємцям – $12762,6.

До основних країн – інвесторів входить Австрія, Угорщина, Німеччина, Сполучені Штати Америки, Гібралтар, Іспанія, Литва, Кіпр.

Залучення іноземних інвестицій дає змогу вирішувати проблему зайнятості робочої сили, сприяє розвитку виробничої інфраструктури розвитку зовнішньоекономічних зв’язків. За рахунок інвестицій можливо освоювати конкурентноздатну продукцію, реалізувати її як на внутрішньому так і на зовнішньому ринках.


Василь Кельман, начальник управління статистики


 2013-03-12 / Економіка

Рівні можливості для всіх, хто бажає працювати


У Мукачівському міському центрі зайнятості 25 лютого 2013 року відбулась міжвідомча нарада на тему: “Рівні можливості для всіх, хто бажає працювати». Учасниками заходу стали: в.о заступника голови м. Мукачева Іван Лендєл, директор Мукачівського міського центру зайнятості Оксана Пехньо, заступник директора Мукачівського міського центру зайнятості Беатриса Білецька, державний інспектор праці Територіальної державної інспекції праці у Закарпатській області Іван Хланта, начальник Управління праці та соціального захисту населення м.Мукачева Володимир Красновський, начальник Управління пенсійного Фонду України в м. Мукачево та Мукачівському районі Вільгельм Гунгредер, начальник Мукачівської міжрайонної МСЕК Родіон Гулий, начальник відділу загальної середньої та позашкільної освіти Катерина Маховська, перший заступник Мукачівської міськрайонної спілки підприємців Ігор Капітан.

Директор центру зайнятості Оксана Пехньо презентувала напрацювання служби зайнятості для людей з інвалідністю. Наголосила на тому, що Державна служба зайнятості сприяє працевлаштуванню цих громадян з урахуванням їхніх побажань та рекомендацій медико-соціальних експертних комісій на робочі місця, заявлені роботодавцями.

З промовою, щодо ситуації на ринку праці міста, стану працевлаштування осіб з інвалідністю та створення нових робочих місць для цієї категорії громадян, виступив в.о. заступника голови м.Мукачева Іван Лендєл. Він з акцентував на те, що проблема підтримки та реабілітації людей з інвалідністю для України є дуже гострою. Тому суспільству необхідно з розумінням ставитись до них, їх не треба жаліти, а необхідно лише дати можливість працювати і бути корисними. Вичерпну інформацію, щодо надання повного комплексу послуг служби зайнятості для осіб з інвалідністю, про проведену профорієнтаційну роботу, співпрацю з соціальними партнерами, надала присутнім заступник директора Мукачівського міського центру зайнятості Беатриса Білецька.

Начальник управління Пенсійного фонду України в м. Мукачево та Мукачівському районі Вільгельм Гунгредер повідомив присутнім про кількість осіб, які отримують пенсії по інвалідності, а також про порядок призначення цих пенсій.

Начальник Управління праці та соціального захисту населення м.Мукачева Володимир Красновський розповів учасникам наради про особливості надання соціальних послуг та соціального захисту інвалідів, у тому числі дітей-інвалідів.

Начальник Мукачівської міжрайонної МСЕК Родіон Гулий ознайомив присутніх про особливості формування ІПР на засіданнях МСЕК та розповів про тісну співпрацю із центром зайнятості. Проінформував присутнім про групи інвалідності та розповів про професійну реабілітацію інвалідів. З акцентував на тому, що інвалі?дність - це соціальна недостатність внаслідок обмеження життєдіяльності людини, яка викликана порушенням здоров'я зі стійким розладом функцій організму, що призводить до необхідності соціального захисту і допомоги.

Державний інспектор праці Територіальної державної інспекції праці у Закарпатській області Іван Хланта надав інформацію щодо додержання роботодавцями законодавства про працю при працевлаштуванні інвалідів.

Присутні обговорили найбільш болючі проблеми, з якими стикаються особи з особливими потребами в житті щодо медичного обслуговування, працевлаштування, пенсійних призначень, облаштування пандусів, отримання засобів реабілітації та путівок для санаторно-курортного лікування, профнавчання. В результаті учасники наради намітили спільні шляхи їх вирішення.

Міжвідомча нарада відбулась у вигляді конструктивного діалогу. Учасники наради прийшли до висновку, що для покращення роботи повинна бути тісна співпраця між усіма соціальними службами.


Заступник директора Мукачівського міського центру зайнятості Б.Білецька


 2013-03-12 / Економіка

МУКАЧІВСЬКІ КОМУНАЛЬНИКИ РЕМОНТУЮТЬ ШЛЯХИ, ПРОВОДЯТЬ ВУЛИЧНЕ ОСВІТЛЕННЯ

Нинішня зима для Закарпаття виявилася не такою вже й суровою, без сильних морозів та снігу. Так вже трапилось, що цей Богом дарований благодатний край є подарунком для нас, мешканців та гостей міста. Але, на превеликий жаль, коли зимовими місяцями рясніють дощі, то звичайно псується, як настрій, так і додається непередбаченої роботи міським комунальникам.. На мої глибокі переконання, Мукачево не пасе задніх серед міст краю та за його межами. Свідченням цього є офіційні визнання та почесні лідируючі позиції в рейтингу журналу «Фокус».

З наближенням весняної пори включились в роботу комунальні підприємства міста. Це в першу чергу КП «Ремонтно-будівельне управління» під керівництвом п. Бубряка В.П. Звичайно, за осінньо-зимовий період для дорожньої служби є над чим попрацювати, оскільки значні опади та перепади температур призводять до руйнування асфальтобетонного покриття вулиць і тротуарів. Тому комунальники в першу чергу зараз підсипають ями на автошляхах міста, перемощують шашкове покриття там, де з’явилися вибоїни чи були аварії на водогонах.

За останні тижні зусиллями робітників «Ремонтно-будівельного управління» виконано грейдерування та підсипку ям на таких вулицях Мукачева: Р.Корсакова, Айвазовського, М.Вовчка, Довбуша, Інтернаціональна, Рилєєва, Суворова, С.Лазо, внутрішньоквартальних проїздів по вул. Закарпатської з виїздом на вул. Сороча, Коперника, Кооперативна, І.Франка-бічна. Замощені вибоїни на вул. Духновича, І.Зріні – Артема, Пушкіна та деяких інших.

Силами КП «Комбінат благоустрою» виконано роботи з відновлення зовнішнього освітлення вулиць Підгорянська (від переїзду до ЗОШ № 6), Стара, Спартака, Сороча (від Пивзавода до вул. Свалявської), Пархоменко, Айвазовського,Шишкіна, Ударників, Р.Корсакова, Ш.Пака, Глінки, Руська, внутрішньоквартально – вул. Верді, вул. Підгорянська, вул. М.Сибіряка та інших.

Що стосується розчищення кюветів поруч з будинками приватного сектору, зокрема вулиць Грибоєдова, Мінська, Крилова, Г.Артемовського, Руська, а також району ромського поселення, складається враження, що це потрібно меру чи керівникам міста, але тільки не власникам дворогосподарств.

Так, в Мукачеві мали місце три випадки підтоплення будинків, але це сталося виключно з вини їх власників - через засмічені та вчасно не почищені кювети.

Працівники комунальних підприємств з відповідальністю відносяться до виконання покладених на них завдань, але мудре прислів’я говорить, що чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять.


Ернест Нусер, перший заступник міського голови Мукачева


 2013-03-12 / Економіка

ПЕРЕГЛЯНУТИ АРХІВ - Новини

Користувальницький пошук