Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Закарпатська ОДА

Новини

«Різдвяне Мукачево» збирає друзів
Шостий рік поспіль Мукачево гостинно прийняло учасників дитячого шахового фестивалю «Різдвяне Мукачево». Цього разу фестиваль взяв під опіку народний депутат Віктор Іванович Балога, завдяки чому були придбані численні призи для учасників змагань. На урочисте відкриття шахового свята завітали міський голова Золтан Золтанович Лендьел, його заступник, президент федерації шахів Закарпатської області Олександр Юрійович Галай та відомий шаховий меценат Йозеф Реш. Вони побажали юним шахістам спортивних та творчих успіхів і висловили сподівання, що фестиваль принесе учасникам велике задоволення і чудові враження.

Позмагатись за почесні кубки, медалі та призи приїхали 85 юних шахістів з восьми областей України. Три дні за шахівницями велись безкомпромісні поєдинки. У старшій віковій групі (1997 р.н. і молодші) впевнену гру продемонстрував і здобув перемогу Віктор Самосюк з Києва. На другому місці Дмитро Воробець з Пустомит Львівської області. Трійку призерів замкнув мукачівець Андрій Вачиля. У змаганні дівчат найкращий результат показала Соломія Якимчук з Дрогобича. На другому і третьому місцях відповідно мукачівка Наталія Федака та львів’янка Віра Сидоряк. Серед наймолодших шахістів (2001 р.н) не було рівних вихованцю Мукачівської шахової школи Олександру Решетарю. Його результат – 11 очок з 11 можливих (!). Сашко вже вкотре довів, що є дуже перспективним шахістом, адже у неповні 11 років на його рахунку вже чимало перемог у багатьох престижних турнірах. Срібну нагороду отримав Євген Шафір з Вінниці, а бронзу виборов Андрій Їжак з Берегова. Трійка призерів серед дівчат виглядає так : Євгенія Дзятко (Хмельницький), Дана Гершкович (Мукачево), Євгенія Тимошенко (Ужгород).

Крім двох основних турнірів, організатори провели ще одне змагання з блискавичних шахів, де кожен з учасників мав усього 4 хвилини для обдумування на всю партію. Призові місця здобули відповідно Микола Воробець (Пустомити), Віктор Самосюк та Віталій Стасюк (Івано-Франківськ). Серед дівчат кращими були : Соломія Якимчук, Лідія Юдіна (м.Южне Одеської обл.) та Дарія Шаповалова (м.Южне).

Приємно відзначити, що у змаганнях взяли участь навіть 5-річні шахісти, які роблять тільки перші кроки на шляху до спортивних вершин і наш фестиваль став для них (як і для всіх інших учасників) чудовою школою вдосконалення шахової майстерності.


Олександр Федів, головний суддя фестивалю


 2013-01-18 / Спорт

ВАСИЛІ, ДЯКУЄМО ЗА «ЧЕРВЕНЕ ВИНО»
Яка б економічна ситуація в державі і, зокрема, Мукачеві не складалася, а фестиваль «Червене вино» проводився регулярно. І цього хотіли й хочуть не тільки власне мукачівці, численні гості з усіх куточків України, але й самі винороби. Адже тільки на нашому фестивалі не потрібно платити податків з прибутків, як це робиться на інших винних фестах і винороби мають можливість непогано заробити. Окрім того, нагороди «Червоного вина» є для них чудовою рекламою, сотні гостей нашого фестивалю з усієї України записують їх домашні адреси і приїжджають до них за улюбленим вином будь-якої пори року. Багато виноробів уже мають свої фірмові наклейки на пляшки і можуть продавати своє вино в магазинах. Але через дебільний, вибачте на слові, циркуляр, що вимагає сплатити за ліцензію на виготовлення вина півмільйона гривень, цього робити не можуть. Виручає «Червене вино».

Якщо ж продовжувати тему фінансів, то фестиваль «Червене вино» дає непоганий прибуток і міській казні, адже це і вщерть заповнені всі готелі і мотелі Мукачева, добрі прибутки від тисяч туристів торгівлі, закладів громадського харчування. Адже в останні роки менше 50 тисяч протягом трьох днів у Мукачеві не бувало, а цього року, як зазначив перший заступник міського голови Мукачева Ернест Нусер, фестиваль відвідало майже 60 тисяч чоловік і було випити понад 75 тисяч літрів вина, а скільки з’їдено, важко і сказати. Тому в організації і проведенні фестивалю найактивнішу участь приймає відділ торгівлі, громадського харчування, побуту та захисту прав споживачів міськвиконкому. Приміром, у попередні роки відвідувачі часто змушені були їсти наші національні страви навстоячки, оскільки не вистачало посадкових місць. А цього року організатори подбали, щоб кожен міг під дахом зручно смакувати запашним бограч-гуляшем, смаженими пікницею, крумплями й, зрозуміло, шашликом, запиваючи їх добірними винами. Адже одна із заповідей любителів вина гласить: «Вино смакуватиме краще, якщо не забудеш про закуску».


 2013-01-18 / Соціальне

«Різдвяна зіронька – 2013»

Шістнадцять років виповнилося у 2013-му Всеукраїнському дитячо-юнацькому фестивалю естрадної пісні «Різдвяна зіронька». За цей час він укріпив свої позиції, набрався творчих сил і ще більше розширив свою географію. Адже на протязі всіх цих років під час Різдвяно-Новорічних свят фестиваль збирає творчу юнь та дітей з усіх куточків України для того, щоб у світлі Різдвяної Зірки ще яскравіше засяяли їхні співочі таланти.

У конкурсі взяли участь понад 160 учасників з Луганська, Донецька, Миколаєва, Харкова, Житомира, Львова, Тернополя, Києва, Чернівців, Дніпропетровська, Вінниці, Хмельницького, Кіровограда, Сум, Рівного та з сіл та міст рідного Закарпаття. У фіналі змагалися 60 солістів, 2 дуети та 13 ансамблів.

В перший день фестивалю своїм співом радували присутніх солісти молодшої категорії «А», «Б» та середньої вікової категорії, а на другий день - солісти старшої вікової категорії, дуети і ансамблі.

Незмінними організаторами та засновниками фестивалю є Міністерство освіти і науки України, Український державний центр позашкільної освіти, управління освіти Мукачівського міськвиконкому та Мукачівський Будинок школярів. Фестиваль проходить за сприяння та підтримки міського голови Золтана Ленд’єла.

«Різдвяна зіронька» не стала би відомим та престижним Всеукраїнським фестивалем без невтомного організаторського таланту директора фестивалю Галини Пенської, яка разом з таким малочисельним колективом Будинку школярів створює для конкурсантів з усієї України чудові умови як для роботи, так і для відпочинку.

Виступи фіналістів конкурсу оцінювало журі у складі:

1.Марина Радченко – завідуюча відділом музики та вокалу, мистецтвознавець, член експертної комісії Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України по присвоєнню і підтвердженню почесних звань «Народний художній колектив» та «Зразковий художній колектив»;

2.Мирослава Качур – завідувач кафедрою інструментального мистецтва та методики музичного виховання Мукачівського державного університету, кандидат педагогічних наук;

3.Яна Садварій – автор-пісняр, солістка Закарпатської обласної філармонії, член Спілки композиторів України;

4.Віталій Повханич – композитор, аранжувальник,член Спілки композиторів України;

5.Голова журі – Олександр Садварій – заслужений артист України, соліст обласної філармонії.

Привітав присутніх та відкрив Всеукраїнський дитячо-юнацький фестиваль естрадної пісні «Різдвяна зіронька – 2013» міський голова Золтан Ленд’єл.

Прекрасним вступом до конкурсної програми стала святкова хореографічна композиція за участю хореографічних колективів Будинку школярів, після якої на сцену вийшли всі конкурсанти.

Після закінчення конкурсної програми у всіх номінаціях журі визначило переможців.

В номінації «Солісти»:
У молодшій віковій категорії(група «А»,7-9 років):
І місце – Сніжана Стасюк, (м. Кам’янець-Подільський, Хмельницька обл.);
ІІ місце – Катерина Немйо,( м. Мукачево);
ІІІ місце розділили Анжеліка Мілохова, (м. Макіївка) та Злата Лівак (с.Дубрівка, Іршавський р-н).

У молодшій віковій категорії (група «Б»,10-13 років):
І місце – Микита Брайлян, (с.Болган, Піщанський р-н);
ІІ місце – Ірина Векслер (с. Сторожниця, Ужгородський р-н) та Анна Шемейко (м.Нововолинськ);
ІІІ місце – Микола Левін (м. Славута) та Рената Бірта (м. Хуст).

У середній віковій категорії(14-16 років):
І місце – Ірина Трикур (с.Ільниця, Іршавський р-н);
ІІ місце – Дар’я Рукіна (м. Кам’янка-Дніпровська, Запорізька обл.) та Тетяна Сідякіна (м. Макіївка);
ІІІ місце – Владислава Цірик (с. Ганичі, Тячівський р-н); Катерина Лінтур (м. Ужгород) та Марина Каргучева (м. Гнівань, Вінницька обл.).

У старшій віковій категорії(17-19 років):
ІІ місце – Владислав Куценко (м. Вінниця);
ІІІ місце – Вікторія Іщенко ( смт. Теплик, Вінницька обл,) та Маргарита Понзель ( м. Полтава).

В номінації «Дуети»:
ІІ місце – дует Еліна Касумова та Єлизавета Софілканич ( м. Мукачево, Будинок школярів);
ІІІ місце – дует «Кантарес» ( м. Харків).

В номінації «Ансамблі»:

Молодша вікова категорія «А»
І місце – ансамбль «Колібрі» (м. Макіївка);
ІІ місце – ансамбль «Капітошка» зразкової вокальної студії «Джерельце» (м. Макіївка);
ІІІ місце – ансамбль «Каскад» (м. Суми).

Молодша вікова категорія «Б»
І місце – вокальний ансамбль «Перлинка» (м. Ужгород) та вокальний ансамбль «Бумбурук» (м. Мукачево, Будинок школярів);
ІІ місце – ансамбль «Мармелад» (м. Макіївка);
ІІІ місце – зразковий ансамбль «Веселочка» (м. Бориспіль) та естрадна вокальна студія «ДЖ.Е.М.» (м. Харків)

Середня вікова категорія
І місце – народна студія естрадного сольного співу «Мелодія» (м. Макіївка);
ІІ місце – народна шоу-група «Аква-juniors» (м. Донецьк);
ІІІ місце – вокальний ансамбль «Перевесло» (м. Мукачево, Будинок школярів).

Церемонію нагородження проводили начальник управління освіти Мукачівського міськвиконкому Михайло Мотильчак та голова журі заслужений артист України, соліст обласної філармонії Олександр Садварій.

Переможці та призери фестивалю отримали грамоти від Міністерства освіти та науки України і цінні призи та грошові премії від оргкомітету фестивалю. Всім учасникам конкурсу були вручені солодкі подарунки від колективу «Меgа-apteka» товариства «Астан».

Поки журі визначало переможців, творчі колективи Будинку школярів порадували гостей фестивалю прекрасною концертною програмою. Хореографічний колектив «Візаві», зразковий хореографічний колектив «Сузір’я» та студія бального танцю «Рондо» показали запальні та веселі танцювальні композиції, які оплесками супроводжували задоволені глядачі. А юні солісти вокальної студії «Акорд» піднімали настрій всім присутнім своїми дзвінкими голосами.

Активно працювали під час фестивалю вихованці клубу старшокласників «Лідер» та члени гуртка «Юні журналісти». Вони супроводжували конкурсантів та гостей конкурсу, брали інтерв’ю у глядачів, конкурсантів та членів журі, а також пропонували всім бажаючим записати свої відгуки про організацію та проведення конкурсу в «Книгу відгуків громадян». Відгуки були теплими та щирими:

«Учасники з міста Полтава дякують за чудову організацію казкового фестивалю, за позитивні враження і яскраві емоції».

«Колектив «Орхідея» з міста Житомир дуже вдячний за яскраві, чудові моменти. Сподобався фестиваль тим, що тут пізнаєш свій справжній талант, знаходиш друзів з різних куточків України».

«Ми з Донецька. На конкурсі вдруге, дуже подобається. Маємо надію приїхати в наступному році знову. Високий рівень організації, гарні сценічні та звукові умови».

«Багато чули про фестиваль, але як глядачі відвідали вперше. Вражень багато, переповняє почуття гордості за наше місто, якому вдається на достойному рівні приймати учасників».

Була організована також програма відпочинку за межами конкурсу. Екскурсоводи Центру туризму, молоді, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді забезпечили конкурсантів цікавими та пізнавальними екскурсіями в замок Паланок та санаторій «Карпати». За це оргкомітет фестивалю вдячний директору Центру Шкрібі В.М.

Оргкомітет фестивалю висловлює подяку інформаційним спонсорам «Різдвяної зіроньки – 2013» телерадіокомпаніям «Тиса» та «М - студіо», газеті обласної ради і обласної державної адміністрації «Новини Закарпаття», газетам «Старий Замок» та «Мукачівська Ратуша», а також адміністрації російського драматичного театру за співпрацю і допомогу.


Будинок школярів


 2013-01-18 / Культура

Мукачівський фестиваль-конкурс «Червене вино- 2013» завершив свою роботу


Для мукачівців фестиваль-конкурс «Червене вино» це одна із гарних традицій, які з’явилися у новітню добу і стали невід’ємною частиною культурно-мистецького життя міста. Не тільки для нас, мукачівців, але і для наших гостей, він став тією скарбничкою, якою дорожать, яку плекають, і яку примножують.

Свято вина тісно переплітається з виступами переможців районних конкурсів колядницьких колективів, учасників обласного фестивалю «Вертеп-2013», колядницьких колективів загальноосвітніх шкіл міста, виступами учасників Всеукраїнського дитячо-юнацького фестивалю-конкурсу естрадної пісні «Різдвяна зіронька», з розважальною програмою за участі юних естрадних виконавців міста та концерту за участі відомих артистів та рок - гуртів.

Це свято не можна собі уявити без чудових виробів народних ремесел, привезених з близьких та віддалених районів Закарпаття та сусідніх областей, від широкого вибору національних страв.

Вдало вписалися до святкової програми Міжнародний шаховий турнір «Різдвяне Мукачево» та Міжнародний різдвяний турнір з баскетболу серед ветеранів.

Новелою цьогорічного фестивалю стало проведення Міжнародної туристичної конференції «Виноробство – як складова сталого розвитку туризму Карпатського регіону», участь у якій взяли знані винороби нашого краю, а також з Австрії та Угорщини, науковці, представники громадських організацій, підприємці.

Свято вина запам’ятається і широким вибором різноманітних виробів з емблемою фестивалю.

12 січня 2013 року, у суботу, після цікавого сольного виступу народного оркестру «Лісоруб» з міста Рахова, Мукачівський міський голова Золтан Ленд’єл у присутності поважних гостей фестивалю: Генерального консула Словацької Республіки в Ужгороді Янки Бур’янової, заступника міського голови побратимного міста Пряшева Катерини Кірети та заступника голови Закарпатської обласної адміністрації Володимира Приходька, оголосив про відкриття фестивалю-конкурсу «Червене вино-2013».

До 14 січня Мукачево жило святковою, теплою та урочистою атмосферою фестивалю, який за словами першого заступника міського голови Ернеста Нусера відвідало більше 50 тис чоловік.

У неділю, 14 січня, на свято Василя Великого, Старий Новий рік, міський голова Мукачева Золтан Ленд’єл, народний депутат України, Почесний громадянин Мукачева Віктор Балога та оглядач журналу «Кореспондент» Ірина Соломко привітали мукачіців зі святом, висловили свої враження від проведеного святкового заходу та нагородили переможців фестивалю-конкурсу «Червене вино».

У номінації «Вино міського голови» переміг Варга Іштван із села Бене Берегівського району. У номінації «Вино журналістських симпатій» переміг Василь Анталовський з села Бобовище Мукачівського району.

Перше місце і головний приз від народного депутата України, Почесного громадянина Мукачева виборов Василь Лендьєл з м.Мукачево, друге місце посів уже згадуваний нами Василь Анталовський з Бобовища Мукачівського району і третє місце - Павло Мишкулинець з с.Бобовище Мукачівського району.

Виступи Закарпатського народного хору з обласного центру та переможців районних конкурсів колядницьких колективів, учасників обласного фестивалю «Вертеп-2013» стали гарною окрасою завершального дня і всього фестивалю-конкурсу «Червене вино - 2013».


Іван Лендьєл
Фото Петра Паровінчака


 2013-01-16 / Соціальне

120 років Августину Штефану


Сьогодні виповнюється 120 років від дня народження громадсько-політичного діяча, вченого, просвітителя, педагога, редактора газет «Русин», «Українське слово», голови Сойму Карпатської України, першого заступника голови уряду УНР в екзині Августина Штефана. Він народився 11 січня 1893 року в селі Порошкові, що на Перечинщині в династійній сім’ї священників. Його мати була дочкою письменника Євгена Фенцика, відомого публіциста, редактора журналу «Листок». Батько Августина Штефана – Омелян Штефан, заснував першу в нашому краї громадську читальню «Просвіта» у Скотарському. Він підтримував тісні зв’язки з Іваном Франком, і до останку своїх днів був відданий народовецьким ідеям. До речі, і Августин Штефан був найактивнішим ініціатором заснування «Просвіти» у нашому краї. Завдячуючи тісній співпраці з А.Волошиним, братами Бращайками, М.Долинаєм, В. Гаджегою 9 травня 1920 року «Просвіту» було засновано, Августин Штефан входив з першого дня і до фашистської окупації краю до її керівництва.

Початкову школу Августин Штефан закінчив у Нижнеіх Реметах, потім освіту здобував у Берегівській і Шарошпотоцькій гімназіях. З 1910 по 1914 рік навчався в Ужгородській богословській семінарії. Та з невідомих причин священиком так і не став. А продовжив навчання на філософському факультеті Будапештського університету. У 1917 році одержав призначення на посаду професора математики і фізики Ужгородської вчительської семінарії.

По завершенні Першої світової війни Августин Штефан активно включився у підпільний рух за те, щоб наш край приєднався до України. На його квартирі в Ужгороді збиралася національно-патріотична інтелігенція, зокрема, Віктор Желтвай, Омелян та Осип Бокшаї, Михайло Григаші, Августин Волошин… 21 жовтня 1918 року Августин Волошин відрядив Августина Штефана у Відень для налагодження контактів з Українським Парламентським клубом з метою спільного здійснення заходів щодо включення нашого краю до Української держави. У Відні Августину Штефану було надано повноваження створювати у нашому краї народні ради. Вони мали обрати делегатів на Всекарпатський з’їзд. Це завдання Августин Штефан блискуче виконав. І 21 січня 1919 року в Хусті відбувся Всекарпатський з’їзд, делегати якого прийняли рішення про возз’єднання з Україною.

Як відомо, тоді це рішення не вдалося здійснити. І Августин Штефан взяв активну участь у злитті всіх народних рад нашого краю в одну Центральну Руську Народну Раду і був її активним членом аж до створення Карпато-Української держави. Зокрема, у 30-х роках минулого століття Августин Штефан разом з С.Клочураком заснував і видавав українською мовою популярний журнал «Земля і воля». Під час виборів до Сойму Карпатської України Августина Штефана обрали до його керівного складу.

На першому засіданні цього вищого законодавчого органу, що проходив під головуванням Августина Штефана, у важкий для молодої держави час, коли фашистські війська рвалися до Хуста, він сказав з трибуни: «Із свідомості великої відповідальності перебираю ту надзвичайно почесну, одночасно надмірно тяжку функцію, що судьба зложила на мене бути на чолі Першого Сойму Карпатської України». Відтак голова прийняв присягу Новообраного Президента Августина Волошина та його заступників – Федора Ревая і Степана Росохи. Далі під головуванням Августина Штефана були прийняті Закон про незалежність Карпатської України, її державні символи – синьо-жовтий прапор, тризуб-герб і гімн «Ще не вмерла Україна».

Величезний вклад Августина Штефана і в розвиток освіти у нашому краї. Він був професором Ужгородської вчительської семінарії, Ужгородської реальної гімназії, директором Торгової академії в Ужгороді, відтак Мукачіської Торгової академії. В ній навчалася і виховувалася наша найкраща, національно свідома молодь. Навчальний заклад у Мукачеві готував не тільки відмінних спеціалістів фінансової, банківської, економічної діяльності але й відданих патріотів, пройнятих українською національною ідеєю.

Проблеми навчання, виховання дітей, молоді, життя та діяльність учительства постійно турбували видатного педагога. З його ініціативи було створено педагогічне товариство «Учительська громада», правління якого з 1936 по 1939 рік він очолював. За часів Карпатської України Августин Штефан керував роботою Міністерства освіти, шкільництва й культури.

Після окупації нашого краю фашистською Угорщиною Августин Штефан певний час жив у Празі, відтак виїхав у США. І серед емігрантської громади він виділявся великим авторитетом. Був незмінним учасником усіх найважливіших заходів. Його вважали провідником української національної ідеї.

Августин Штефан проживав у Філадельфії. Тут написав спогади про Карпатську Україну «За правду і волю», монографію «Президент Августин Волошин». До останку днів своїх займав посаду першого заступника голови уряду УНР в екзилі. Помер вірний син нашого народу в 1986 році. Його ім’я назавжди збережеться у наших серцях.


Василь СОФІЛКАНИЧ, голова Мукачівського об’єднання
ВУТ «Просвіта», Почесний громадянин Мукачева


 2013-01-11 / Соціальне

Жінка, що дивує світ

Так, без перебільшення, можна назвати відому громадську діячку, голову Мукачівського міського товариства російської культури „Русский дом”, заслуженого працівника туризму Раїсу Андріївну Мойсей, яка 30 грудня відзначила чудовий ювілейний день народження.

Тож напередодні, 29 грудня, у читальній залі Мукачівської міської центральної бібліотеки ім. О. Духновича на її творчий вечір, присвячений виходу нової книги „Листая памяти страницы”, зібралося чимало гостей – представники міської влади, громадських організацій, члени Мукачівського міського товариства російської культури „Русский дом”, рідні, друзі, шанувальники її творчості.

Представляючи книгу, Раїса Андріївна сказала: „Ця книга – історія мого життя. В ній розповідь про трагічну долю моїх батьків, моє дитинство, про людей, які йдуть поруч зі мною по життю”.

Затамувавши подих, гості слухали її розповідь-сповідь. Для багатьох несподіванкою стало те, що на долю цієї вольової і життєрадісної жінки випали роки важких випробувань. Здавалося, все це зламає її. Але сила волі і віра допомогла вижити.

Гортаючи сторінки своєї життєвої долі, викладеної на сторінках нової книги, пані Раїса не жалілася на прожите, а дякувала долі за людей, які багато років йдуть пліч-о-пліч з нею по життю.

„Завжди усміхнена, приязна, цікава співрозмовниця, мудрий керівник Раїса Андріївна Мойсей, вміє згуртовувати навколо себе творчих людей. Під її керівництвом товариство російської культури „Русский дом” досягло, без перебільшення, зримих успіхів”, – відзначив у вітальному слові заступник Мукачівського міського голови Михайло Лабош. Він також вручив ювілярці почесну відзнаку Закарпатської обласної адміністрації та обласної ради „За розвиток регіону”.

Людиною, яка заряджає позитивною енергією, назвала ювілярку начальник міського відділу культури Людмила Ковач: „У різнобарвній палітрі багатонаціонального Мукачева товариство, яке очолює протягом багатьох років Раїса Андріївна, посідає особливе місце. Сьогодні без його участі ми не уявляємо культурне життя нашого міста. Великий обсяг організаційних справ не заважає їй дивувати нас безмежною любов’ю до життя. Ця жінка приклад для всіх нас”.

„Завдячуючи Раїсі Андріївні, наш „Русский дом”, став для нас справжньою домівкою, куди ми приходимо, щоб відвести душу, поспілкуватися з друзями, поспівати пісні, почитати вірші, поговорити про проблеми, порадитися... За всім цим стоїть гаряче серце нашого Лідера”, – щиро говорили у своїх виступах члени товариства російської культури Надія Косенкова, Іван Грачов, Тетяна Ячницька, Надія Катрасова...

Теплі слова вітань і подяку за багаторічну співпрацю товариства російської культури з міською книгозбірнею висловила і завідувачка відділом обслуговування ЦБ Лілія Гліба.

В цей вечір всі розповідали про шановну ювілярку як про особистість обдаровану Богом, щиру, доброї душі людину та зичили довгих літ життя, радості, всіляких гараздів, творчої наснаги, особистого щастя, родинного затишку і благополуччя.


Тетяна Туряниця,
провідний бібліотекар сектору краєзнавчої літератури
Мукачівської ЦБ ім. О. Духновича.


 2013-01-09 / Освіта

Почесному громадянину Мукачева Василю Пагирі – 90 !
1 січня, у вівторк, у гості до ювіляра, відомого дослідника- краєзнавця, старійшини літературного корпусу Закарпаття, учасника Великої Вітчизняної війни Василя Васильовича Пагирі завітали секретар Мукачівської міської ради Іван Маняк, голова Мукачівської міської громадської організації «Рада Почесних громадян міста Мукачева», Почесний громадянин Мукачева Євген Федів, голова міської громадської організації «Клуб старійшин» Василь Маркулін та Почесний громадянин Мукачева Микола Крилов.

Вони прийшли, щоб привітати авторитетну у нашому місті та краї людину, щоб згадати найцікавіші події нашої минувшини та сьогодення. висловити теплі слова вдячності за його самовіддану працю, за активну громадську діяльність.

В щирій та теплій атмосфері, в колі рідних та друзів секретар Мукачівської міської ради Іван Маняк виконав приємну та почесну місію - вручив Почесному громадянину Мукачева спільну відзнаку Закарпатської обласної державної адміністрації та обласної ради нагрудний знак «За розвиток регіону».

Тож до гарних побажань з нагоди чудового ювілею та почесної нагороди безсумнівно приєднуються і чисельні шанувальники Василя Васильовича Пагирі з усіх куточків нашого краю та країни.


Відділ з питань внутрішньої політики
Мукачівського міськвиконкому


 2013-01-05 / Культура

ПЕРЕГЛЯНУТИ АРХІВ - Новини

Користувальницький пошук

Zeblaze| XT175| xiaomi m365| xiaomi Roborock S50| Roborock S50| Wltoys| VISUO XS812| Viltrox EF-M2| Vernee T3 Pro| Ulefone Power 5| Tronxy X5S| SONOFF| SJCAM SJ8 PRO| Rowin WS-20| MXQ PRO| MJX Bugs 5W| lixada| LEMFO LEM8| lemfo lem4 pro| LEMFO| koogeek| kkmoon| JJPRO X5| hubsan h501s x4| hubsan h501s| Hubsan| hohem isteady pro| goolrc| Feiyu| Feiyu Tech G6| Ender 3| Creality Ender 3| Bugs 5W| anet a8 3d printer review| Anet| Anet A4| Anet A6| Anet A8| andoer| ammoon| amazfit bip|

雪茄网购| 雪茄| 哈瓦那雪茄| 雪茄价格| 雪茄烟网购| 雪茄专卖店| 雪茄怎么抽| 雪茄烟| 雪茄吧| 陈年雪茄| 大卫杜夫雪茄| 保利华雪茄| 古巴雪茄品牌| 古巴雪茄| 古巴雪茄多少钱一只| 古巴雪茄专卖网| 烟斗烟丝| 小雪茄| 金特罗雪茄| 帕特加斯d4 | 蒙特雪茄| 罗密欧朱丽叶雪茄| 网上哪里可以买雪茄| 限量版雪茄| 雪茄专卖| 雪茄专卖网| 雪茄哪里买| 买雪茄去哪个网站| 推荐一个卖雪茄的网站| 雪茄烟| 古巴雪茄价格| 雪茄海淘| 雪茄网| 帕拉森雪茄|

上車盤| 搵樓| 豪宅| 貝沙灣| 美孚新邨| 嘉湖山莊| 太古城| 日出康城| 沙田第一城|

electric bike| best electric bike| electric bikes for adults| e bike| pedal assist bike| electric bikes for sale| electric bike shop| electric tricycle| folding electric bike| mid drive electric bike| electric trike| electric mountain bike| electric bicycle| electric bike review| electric fat bike| fat tire electric bike| women's electric bike |

private school hong kong| English primary school Hong Kong| primary education| top schools in Hong Kong| best international schools hong kong| best primary schools in hong kong| school day| boarding school Hong Kong|