Довідка
про хід виконання Програми економічного і соціального розвитку міста Мукачева за перший квартал 2012 року
Зусилля управлінь, відділів та структурних підрозділів виконкому у першому кварталі 2012 року були направлені на реалізацію завдань щодо сталого економічного зростання, поліпшення життєвого рівня населення, покращення соціального захисту.
Промисловість
Сьогодні в галузі задіяно на виробництво промислової продукції 36 основних промислових підприємств 11 видів промислової діяльності з чисельністю працюючих біля 7200 осіб.
Протягом першого кварталу поточного року не здійснювали виробничу діяльність – ТзОВ «Закарпатський завод МАФ».
У звітному періоді спостерігалось зростання обсягів виробництва кондитерських виробів, спортивних товарів (лижі, ключки), окремих видів легкої промисловості (брюки чоловічі, блузки, піджаки), тощо.
Поновлено виробництво солоду.
Скорочення виробництва проти минулорічного періоду було допущено у виробництві хлібобулочних та ковбасних виробів, окремих видів виробів машинобудування (деталі до електророзподільної апаратури), меблевої (меблі для сидіння) та легкої промисловостей (брюки та спідниці жіночі).
Зниження темпів у легкій промисловості обумовлено відсутністю вітчизняної сировинної бази, залежність від схеми виробничої діяльності на давальницькій сировині.
Спад темпів виробництва у машинобудуванні обумовлений скороченням продукції з іноземної давальницької сировини (гучномовців) на ПАТ "Мукачівський завод "Точприлад"" через зменшення замовлень бельгійською фірмою “РSS”.
У зв’язку з включенням у коло підприємств статистичної звітності ТОВ «Русинія» передбачається збільшення обсягу виробленої продукції в 2012 році по місту на 36,0 млн.грн. та вкладення інвестицій в галузь до 500,0 тис.грн.
На ТОВ «ПКСІ Груп Україна» здійснюється впровадження європейської системи електронного обліку »ВАЙС» .
Програмою соціально-економічного розвитку міста на 2012 рік передбачено зростання обсягів реалізованої продукції до 15,0 відсотків на рік.
Загальний обсяг реалізованої продукції у відпускних цінах підприємств за січень-березень 2012 року становив 184018,8 тис.гривень проти 182064,8 тис.грн. у 2011 році, тобто збільшився на 1954,0 тис.гривень або 1,1 відсотка.
Питома вага реалізованої продукції міста у загально обласному обсязі складає 9,3 відсотка.
У структурі реалізованої промислової продукції за видами діяльності найбільшу питому вагу (67,2 відс.) займає продукція переробної промисловості.
Вагоме місце по реалізації продукції займають ТзОВ “Фішер-Мукачево”, ТзОВ “Ено-Меблі ЛТД”, Мукачівська філія ВАТ “Закарпатгаз”, ВАТ “Мукачівський завод “Точприлад”, їх обсяг становить 75,5 відсотка до загального обсягу реалізації продукції міста.
За 2011 рік за попередніми даними промисловими підприємствами міста отримано прибутковий фінансовий результат у сумі 69,0 млн.грн.
Актуальними проблемними питаннями роботи промислових підприємств області залишаються наступні:
- відсутність вітчизняної сировинної бази і матеріалів, залежність від їх ввезення з-за кордону;
- проведення реконструкції і технічного переоснащення промислових підприємств;
- підвищення ефективності та стабільності роботи підприємств промисловості;
- захист вітчизняного ринку, розширення асортименту та збільшення виробництва високоякісної продукції за прийнятною ціною;
- відсутність державних замовлень для підприємств галузі; нестача кваліфікованих кадрів на окремі спеціальності у промисловості; відновлення доступного банківського кредитування, що покращить стан у галузі.
Довідка про хід виконання Програми економічного і соціального розвитку міста Мукачево за перший квартал 2012 року |
Завантажити документ >> |